liger a tigon

15. září 2012 v 19:03 |  rostomilé

Liger


Liger

Ligr (též psáno liger) je kříženec mezi samcem lva a samicí tygra, který dosahuje značných rozměrů. V současnosti se nacházejí ligři v některých zoologických zahradách, které jsou spolu s cirkusy nejčastějšími místy, kde dochází k v přírodě jinak nepřirozenému křížení mezi lvy a tygry.

Kříženec mezi samcem tygra a samicí lva se zve tigon.

Z náhodného křížení mezi tygry lvy v zajetí vzešly dva druhy zvláštních kříženců, lvotygři. Lví potomek ,,liger" má lví hřívu a tygří pruhy. Má tělo dlouhé přes tři metry a může vyvinout až osmdesátikilovou rychlost. Tygří potomek ,,tigon" je menší.

Liger se nazývá potomek lva a tygřice. Má sklon k atavismu. Ve většině případů velikostí přerůstá své rodiče a je největší šelmou naší planety. Dosahuje velikosti poníka a váhy takřka půl tuny. Na jeho velikosti se samozřejmě projeví, který poddruh lva a tygřice se kříží. Kapitální exempláře dorůstající fenomenální velikosti pochází křížením lva indického a tygřice ussurijské. Křížením těchto šelem dochází k vzniku nepřirozeně velkých, agresivních hybridů, dosahujících délky takřka čtyř metrů. Jsou velice nevypočitatelné povahy s špatně předvídatelným chováním. Samci ligerů bývají neplodní, ale samice mohou nadále pokračovat v rození dalších hybridů. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KulRore KulRore | E-mail | Web | 14. srpna 2018 v 0:51 | Reagovat

Pokrasnenie armpit delivers discomfort, aches. to Carry visit doctors should not. Lump under the muscle cavity may become dangerous illness. But more often it is consequence excessive use antiperspirants with aluminum, non-compliance rules personal hygiene, increased sweating. Redness triggers a close blouse, polluted razor, the infection.
<a href=http://armpit.info/painful-lump-under-armpit>i have a lump under my armpit</a>  
Compaction under the arm, redness, lump getting warm? This is the ulcer that should cut, then take medications. initial stage cost solutions, anti-inflammatory drugs. When the process switched to second stage, need surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama