jak spářit křečky

7. dubna 2013 v 14:51 |  Moji křečci

Rozmnožování křečků,to je záležitost,která by měla lákat každého chovatele.Zkuste si představit pocit,že úspěšně rozmnožíte několik křečků.Třeba 10.A pro ty,které to láká,tady je pár rad. Pokud chcete dát křečky k sobě,musíte dostatečně zařídit,aby měli dost prostoru na běhání a zábavu.Konec konců bude jich tam asi 10.Pokud se vám podaří je rozmnožit. POZOR!!!Nesmíte dávat samečka k samici.Samice si totiž úporně brání svůj kvartýr a nenechá samce,aby se vetřel do jejího teritoria a natož do domečku!!! Pokud tedy máte každého zvlášť,dejte samici k samečkovi.Vůbec nejlepší je,když dáte oba do objektu,který neznají.Nikdo tam nebude mít svoje práva a tudíž snížíte riziko hádek či nejhůř zranění. Jak dáte křečky k sobě,musíte je sledovat jako oko v hlavě.Pokud se začnou prát,tak si nepadli do oka.V tom případě okamžitě oddělit.Nebo to zkusit znovu. V případě,že se křečci perou i na stý pokus,pak se smiřte s tím,že už asi křečky nerozmnožíte.Jediná šance je,koupit novou samici či samce. To by bylo kpřípravě a k organizačním bodům a teď se vrhněme o pár týdnů dopředu,kdy objevíte úplně malá a růžová zvířátka ve vaší kleci.

Křečci po narození vypadají asi jako centimetrové prasátko.Nemá žádnou srst,nevidí a nechodí.Porodní bábu dělat nemusíte. Matka totiž pupeční šňůru překouše.A když se narodí nějaké mládě mrtvé,tak ho matka pozře. Během prvních tří týdnů života malých křečíků,musíte dbát na maximální přísun potravy a bílkovin.Jinak totiž hrozí u páru vzniknutí "Křeččího kanibalismu". Ano je to tak.Takže jakmile uvidíte poloprázdnou misku se žrádlem okamžitě doplnit. Taky je výhodné zvětšit o 100% přísun mrkví,paprik a dalších jiných spestřeních jídelníčku. Pokud se po porodu samička se samcem perou,dát pryč SAMCE!!!!!Jinak neoddělovat.Křečci si totiž navzájem pomáhají.To platí hlavně u křečků Džungarských.

Asi po dvou týdnech,je mládě částečně holé ale už mu začíná růst jemná srst a už částečně vidí.Matka ale musí stále kojit. Také začíná částečně prozkoumávat okolí.

Přibližně po třech týdnech matka přestává kojit a mládě se osamostatňuje.Už chodí k mice pro potravu a pije znapajedla. V této části vývoje je malý křečík už téměř dospělí a může být oddělen.Vždy oddělujte mláďata tak,aby se neprala.Nejlépe po párech.

UPOZORNĚNÍ!!!!!!!Vždy je nejlepší oddělit matku od otce,v tu dobu,co oddělujete mláďata.Křečci totiž mají tendenci se znovu a znovu pářit po zhruby čtyřech týdnech od porodu. Takže se může stát,že původně roztomilá křeččí rodinka se vám promění v pěkně velkou famílii. A to během dvou měsíců.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama